Motywacja trener personalny warszawa

Często myślisz o tym, że chcesz w końcu zmienić swoje ciało i nadać mu wymarzonych kształtów? Czujesz się stale senny, zmęczony i pozbawiony wszelkich sił do życia? Jest na to jedna rada – zdrowy styl życia, oparty na odpowiednio zbilansowanej diecie i regularnych ćwiczeniach. Jednakże sama świadomość tego rozwiązania nie wystarcza. Potrzebna jest jeszcze mocna dawka motywacji, która zamieni myślenie w czyny. Oto kilka sposobów, jak ją uzyskać.
Wyznacz sobie cele
Wypisz na kartce wszelkie cele jakie chcesz osiągnąć konkretnego dnia. Czy to będzie wcześniejsze wstanie z łóżka, poranny jogging, zjedzenie pożywnego posiłku, trening, zależy od ciebie. Ważne jest tylko, abyś namacalnie doświadczył tych zamiarów. Gdy wykonasz, któryś z tych punktów na liście, odznacz go. Dzięki temu gołym okiem zobaczysz swoje sukcesy, które będą stanowiły źródło motywacji do dalszej pracy.
Wypisz korzyści
Zrób listę zalet zdrowego stylu życia. Skup się na tym jak ćwiczenia i dieta wpłyną pozytywnie na twoją sylwetkę, układ oddechowy, układ krążenia, skórę, ilość energii, odporność itd. Im więcej powodów znajdziesz, tym lepiej. To proste zadanie obudzi w Tobie entuzjazm i chęci do podjęcia pracy.
Śledź swoje postępy
Na bieżąco zapisuj swoje wyniki. Mierz czas oraz ilość wykonanych powtórzeń. Dzięki temu będziesz miał niezbity dowód na to, jak twój organizm z czasem się rozwija. Pozwoli to również odpędzić wszelkie pojawiające się wątpliwości na temat skuteczności treningu.
Nagradzaj się
Po zakończeniu treningu pozwól sobie na zrobienie czegoś, co sprawia Ci przyjemność. Obejrzyj serial, film, zjedz ulubioną potrawę, poczytaj książkę, weź długą kąpiel. Dzięki temu sposobowi łatwiej będzie Ci wytrwać w trakcie wykonywania ćwiczeń.
W grupie raźniej
Zaangażuj do ćwiczeń bliską ci osobę. Praca nad sobą to bardzo ciężki proces, dlatego dobrze jest mieć kogoś, kto zmaga się z tym samym, co ty. Nie dość, że będziesz czuł się wtedy w pełni zrozumiany, to w kryzysowych chwilach znajdzie się ktoś, kto nie pozwoli ci się poddać.
Jednym z najskuteczniejszych sposób na znalezienie motywacji do zmiany trybu życia na zdrowszy jest zaangażowanie trenera personalnego. W Warszawie można znaleźć naprawdę wielu specjalistów, którzy z chęcią pomogą i poprowadzą ten proces. Dlaczego jest to tak efektywne rozwiązanie? Trener personalny posiada specjalistyczną wiedzę na temat doboru odpowiednich ćwiczeń, rozwoju tkanki mięśniowej, możliwych kontuzji itd. Podchodzi do swojego klienta w sposób indywidualny, dzięki temu będziesz miał pewność, że ktoś wykwalifikowany czuwa nad tobą. Jednakże, rola trenera nie kończy się jedynie na organizowaniu planów treningowych, ale także na motywowaniu swojego podopiecznego. Taki specjalista bardzo często wysyła klientowi poranne smsy, które mają naładować go pozytywną energią przed treningiem, wspiera go w kryzysowych sytuacjach, rzuca krzepiące hasła i przede wszystkim służy rozmową. Pamiętaj tylko, aby podczas wybierania trenera nie kierować się zasadą „pierwszy, lepszy”, tylko polecić się zdania znajomych, czy poszukać informacji na temat konkretnego instruktora w Internecie.