BOKS

TRENINGI BOKSU

Boks jest to sport walki, podczas której dwóch zawodników walczy ze sobą. W celu uderzenia swojego oponenta wykorzystuje się tylko i wyłącznie pięści. Uderzenia nogami, łokciami, głową są surowo zabronione. Dyscyplina ta uznawana jest za najpowszechniejszy sport walki.

Uderzenia w boksie

Wyróżnia się 3 główne rodzaje uderzeń i są to:

– ciosy proste- najczęściej stosowany cios, podczas całej walki. Uderzenie wykonuje się po linii prostej. Ma ono także największą celność,

– ciosy sierpowe- rzadziej stosowane ciosy, jednak ich siła jest znacznie większa od ciosów prostych. Wykonuje się je całym ciałem, dzięki dynamicznemu skrętowi biodra,

– ciosy podbródkowe- wykorzystuje się je, podczas walki w półdystansie, czyli zawodnicy są bardzo blisko siebie. Wykonuje się je z dołu na brodę przeciwnika.

Jak ćwiczyć

Najlepszym wyborem jest pójście do zawodowego klubu, gdzie będzie można opanować podstawy poruszania się i wykonywania ciosów. Można również uczyć się z internetu, jednak bardzo ważne jest żeby posiadać partnera treningowego, z którym będzie można trenować nowe rzeczy.

To nauka i doskonalenie

– pozycja
– poruszanie
– ciosy proste i obrony
– ciosy sierpowe i obrony
– ciosy krzyżowe i obrony
– haki i obrony
– elementy taktyki
– ćwiczenia: ogólnorozwojowe, ukierunkowane i specjalistyczne

Daniel Prokurat
Trainer

Daniel Prokurat

Daniel Prokurat ur.21 czerwca 1985r. w Siedlcach. Polski zawodnik Muay Thai, K-1 i MMA a obecnie Trener. Ze sportem związany od najmłodszych lat życia.

    No events hours available!
    No events available!
    Przygotowanie merytorycznego z trenerem osobistym

    PODOBNY TRENING