Trening Motoryczny

Trening Motoryczny

Trening funkcjonalny obejmuje intensywne ćwiczenia, których celem jest wzmocnienie mięśni bez ich nadmiernej rozbudowy. Zmniejsza ryzyko kontuzji i urazów, wpływając na pewność i precyzję naszych ruchów. Poprawia ogólną wydolność organizmu i krążenie krwi. Pozwala również na pobudzenie do pracy mięśni głębokich, często wyłączonych z użytkowania, a odpowiedzialnych między innymi za prawidłową postawę.

Trening funkcjonalny wzmacnia i usprawnia współdziałanie poszczególnych partii mięśni, zwiększając ich koordynację. W jego trakcie wszystkie ruchy wzorowane są na codziennych czynnościach, jednak realizowane znacznie szybciej i powtarzane wiele razy. Podczas treningu stosowane są ćwiczenia naśladujące wstawanie z łóżka, sięganie po oddalone przedmioty, podnoszenie ich, czy wchodzenie po schodach. Są one wykonywane bardzo intensywnie – sesje trwają od 45 do 90 sekund, obejmując powtarzanie jednego wybranego ruchu. Tuż po zakończeniu jednej sesji od razu należy przejść do kolejnej, naśladującej inny wybrany ruch. W trakcie treningu można sięgnąć po sztangi, taśmy, gumy, piłki lekarskie czy drabinki gimnastyczne.

Daniel Prokurat
Trainer

Daniel Prokurat

Daniel Prokurat ur.21 czerwca 1985r. w Siedlcach. Polski zawodnik Muay Thai, K-1 i MMA a obecnie Trener. Ze sportem związany od najmłodszych lat życia.

Trening Motoryczny
Trening Motoryczny

PODOBNY TRENING