Trening Siłowy

Trening Siłowy

Trening siłowy jest to stymulacja mięśni do wzrostu. Ma on za zadanie przede wszystkim budować masę mięśniową, a także zwiększać elastyczność mięśni. Jest on wykonywany głównie na siłowni, gdzie znajduje się specjalistyczny sprzęt do ćwiczeń. W większości przypadków ma on charakter beztlenowy, więc dzieli się go na kilkanaście sekund ćwiczeń i parę minut odpoczynku.

Ćwiczenia na siłowni dla wszystkich

Trening siłowy nie jest przeznaczony tylko dla mężczyzn. Coraz więcej kobiet zaczyna również uprawiać tę dyscyplinę sportową co wpływa pozytywnie na ich zdrowie. Budowanie masy mięśniowej nie jest prostą rzeczą i potrzeba wielu lat do osiągnięcia swojej wymarzonej sylwetki. Kobiety posiadają również obniżony testosteron, który bardzo mocno wpływa na ilość budowanej masy mięśniowej.

Trening siłowy, czyli jak zbudować masę mięśniową

Poza treningiem siłowym bardzo ważne jest również dieta, która musi być dobrze zbilansowana pod względem makroskładników, a także mikroskładników. Istotna jest również regeneracja po treningu, a także odpowiednia objętość treningowa, czyli ilość przerzuconych kilogramów, podczas jednej sesji treningowej.

Daniel Prokurat
Trainer

Daniel Prokurat

Daniel Prokurat ur.21 czerwca 1985r. w Siedlcach. Polski zawodnik Muay Thai, K-1 i MMA a obecnie Trener. Ze sportem związany od najmłodszych lat życia.

Trening Siłowy
Trening Siłowy

PODOBNY TRENING