Trening Cardio

Trening Cardio

Trening cardio jest także znany jako trening wytrzymałościowy. Ma on na celu poprawę wydolności serca i całego układu krążenia. Może być wykonywany przez osoby w każdym wieku, niezależnie od posiadanej przez nie kondycji. Regularne ćwiczenia według zasad cardio pomagają schudnąć, dotleniają organizm, usprawniają pracę układu krążenia oraz wpływają na dobre samopoczucie.

W czasie treningu cardio serce jest pobudzane do wzmożonego wysiłku, przez co pompuje większe ilości bogatej w tlen krwi. Organizm czerpie energię ze zgromadzonej tkanki tłuszczowej, skutecznie zmniejszając liczbę nadprogramowych kilogramów. Wśród najpopularniejszych rodzajów treningu cardio należy wymienić marsz i bieganie, jazdę na rowerze, rolkach i nartach, oraz pływanie. W warunkach domowych tego typu ćwiczenia można wykonywać korzystając z orbitreka, bieżni lub rowerka stacjonarnego. Muszą one trwać około 40 minut, minimum 3 razy w tygodniu. Tętno osoby ćwiczącej powinno znajdować się na poziomie 60-70% tętna maksymalnego – jest ono osiągane zazwyczaj w trakcie treningu o średniej intensywności.

To nauka i doskonalenie

– Wytrzymałości organizmu

– Wydolności organizmu

Daniel Prokurat
Trainer

Daniel Prokurat

Daniel Prokurat ur.21 czerwca 1985r. w Siedlcach. Polski zawodnik Muay Thai, K-1 i MMA a obecnie Trener. Ze sportem związany od najmłodszych lat życia.

Kardio
trening Kardio

PODOBNY TRENING