Ból kręgosłupa i siedzący tryb życia

Stelażem ludzkiego ciała jest kręgosłup. To on jest podstawą naszego ciała i utrzymuje je w odpowiedniej pozycji. Znajduje się w nim rdzeń kręgowy, z którego odchodzą nerwy do narządów w całym ciele. Duża część społeczeństwa wykonuje prace siedzącą, a wracając do domu odpoczywają siedząc przed telewizorem. Nic bardziej gorszego! Odcinek lędźwiowy kręgosłupa podczas siedzenie jest o wiele bardziej obciążony niż podczas stania. Ważne jest aby odpowiednio dbać o nasz kręgosłup.

Budowa kręgosłupa

Możemy wyróżnić pięć odcinków kręgosłupa. Kręgosłup rozpoczyna się siedmioma kręgami szyjnymi, następnie jejst dwanaście kręgów piersiowych, pięć kręgów lędźwiowych, pięć krzyżowych, oraz od czterech do pięciu guzicznych. Kręgi położone niżej są większe i bardziej masywne ze względu na to, że kręgosłup w swych dolnych częściach musi być odpornyn na obciążenia i urazy. Kręgi krzyżowe są zrośnięte dzięki czemu lepiej utrzymują ciężar. Ostateczny kształt kręgosłupa u osoby dorosłej zależy od przenoszenia obciążenia ciała oraz działania mięśni.

Najczęstsze przyczyny bólu kręgosłupa

Często możemy spotkać się z sytuacją, że młodzi ludzie skarżą się na ból kręgosłupa, a z wiekiem będzie już tylko gorzej. Do powstania bólu kręgosłupa przyczyniają się między innymi nadmierne napięcie mięśni przykręgosłupowych, podrażnienie włókien nerwowych czy rozwój stanu zapalnego. Najczęstszą przyczyną bólu kręgosłupa są jednak bóle czynnościowe oraz zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, które rozwijają się wraz ze starzeniem organizmu. Zniekształcenie i złamania kręgów , przesunięcie się do przodu jednego kręgu względem drugiego, wady wrodzone kręgosłupa, choroby reumatyczne oraz czynniki psychiczne to również najczęstsze przyczyny bólu kręgosłupa.

Trening personaly – Warszawa

W utrzymaniu kręgosłupa w odpowiedniej kondycji pomogą nam na pewno ćwiczenia. Trening personalny w Warszawie to idealny pomysł na to, aby utrzymać nasz kręgosłup w dobrej formie i przy tym nie zrobić sobie krzywdy. Ćwiczenia wykonywane na własną rękę mogę skończyć się pogorszeniem stanu naszego kręgosłupa. Dzięki treningom z trenerem personalnym możemy nie obawiac się o różnego rodzaju kontuzje. Trener personalny zwróci uwagę na technikę wykonywanych ćwiczeń. Jeżeli wykonywane są one błędnie lub zbyt intensywnie ćwiczenia na ból pleców nie przyniosą oczekiwanego rezultatu. Ćwicząc regularnie możemy zapobiec pogorszeniu się stanu naszego kręgosłupa w przyszłości. Dzięki temu w podeszłym wieku będziemy mogli chodzić o własnych siłach i o wiele dłużej pozostaniemy na nogach. Trening personalny w Warszawie sprawi, że poczujesz, że twój kręgosłup odzyskał swoją moc. Poczujesz się pewniej ale również nauczysz się prawidłowej postawy ciała podczas siedzenia oraz podnoszenia ciężarów. Wykonując prawidłowo ćwiczenia oraz regularnie na zawsze zapomnisz o bólach związanych z kręgosłupem. Zdrowy kręgosłup to mocny kręgosłup dlatego przypominamy, że jedynym sposobem na na uniknięcie z nim problemów jest aktywność fizyczna.