Przewaga trenera osobistego

Dbasz o siebie i chciałabyś zacząć intensywne treningi na siłowni, ale zastanawiasz się od czego zacząć? Albo chcesz przejść na dietę i myślisz o ćwiczeniach, które będą odpowiednie dla Ciebie. Oczywiście, możesz po prostu pójść na siłownie i zacząć trening. To na pewno da pewne efekty. Ale warto zastanowić się, nad skorzystaniem z trenera osobistego. Dlaczego?

Nie uderzaj w powietrze – niech twoje wysiłki będą dobrze ukierunkowane

Jeżeli zdecydujesz się na trening na własnych zasadach, bez pomocy trenera – musisz liczyć się z pewnymi faktami. Każdy z nas ma inną kondycję, inne możliwości fizyczne, inną budowę i masę ciała i mięśni – a więc, różne predyspozycje. To, jaki zestaw ćwiczeń sobie dobierzesz, będzie miało wpływ na to, jak będziesz wyglądał. Ale jeżeli się na tym nie znasz, to skąd możesz mieć pewność, że postawiłeś na dobre ćwiczenia? Może się okazać, ze wylewasz na siłowni tak zwane „zimne poty” a wcale nie zauważasz zmian w swoim ciele. I co wtedy? Po którymś razie, możesz się po prostu zniechęcić, bo poczujesz, że twoje wysiłki poszły na marne. A teraz pomyśl, że od początku, od pierwszych minut, które spędzasz na siłowni, zaczynasz dobrze. Każda kropla twojego potu, zbliża Cię do celu bo ćwiczenia, jakie dobrał dla Ciebie trener osobisty, są odpowiednio ukierunkowane. I wiesz, że po upływie pewnego czasu, już zobaczysz pierwsze efekty. Czy nie brzmi to lepiej?

Istnieje również ryzyko, że źle dobrane ćwiczenia nie tylko Ci nie pomogą, ale mogą nawet zaszkodzić. O co może chodzić? Na przykład, jeżeli zrobisz zbyt dużą ilość powtórzeń, to możesz przeciążyć swoje mięśnie i stawy. A to charakterystyczne „łamianie” w kręgosłupie? Myślisz sobie, ćwiczę a i tak mnie wszystko boli! A no boli, bo prawdopodobnie ćwiczysz źle. Okazuje się, że nawet sposób oddychania, może mieć wpływ na to, czy przeciążymy nasz organizm czy nie. Czy to wszystko brzmi poważnie? Tak, ale jeżeli skorzystasz z usług trenera. to On będzie się martwił za Ciebie! Wytłumaczy Ci jak i kiedy oddychać podczas ćwiczeń. Powie, ile dokładnie zrobić powtórzeń. Zadba o to, żeby trening nie trwał za długo a Twoje wizyty na siłowni, będą ustalone w odpowiednich ramach.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Na rozgrzanie mięśni na początku treningu i rozciągniecie ich na koniec. O to również zatroszczy się trener osobisty. Ustali odpowiednią rozgrzewkę a na koniec treningu, powie jak rozciągnąć mięśnie.

Skoncentrowany na celu

Dobry trener osobisty będzie wiedział, jak zmotywować daną osobę do ćwiczeń. A silna motywacja, to pierwszy krok do celu. Trener przez cały czas będzie Ci przypominał, nad czym pracujesz i dlaczego. Jeżeli będziesz skoncentrowany na swoim celu, to starczy Ci sił, aby kontynuować zajęcia i dawać z siebie jak najwięcej ! A to niezbędne, żeby każdy trening zakończył się sukcesem. Poza tym, przyznać trzeba szczerze, że zupełnie inaczej człowiek działa, jeżeli jest ktoś, kto go zwyczajnie w świecie pilnuje. Są osoby wyjątkowo zmotywowane i zdyscyplinowane, ale nawet tacy ludzie, potrzebują wsparcia i pewnej dozy kontroli. A taką zapewni właśnie trener osobisty. On będzie widział, jak ćwiczysz i czy kontrolujesz na przykład swoją dietę, która również ma ogromne znaczenie w postępach. Oczywiście trener nie jest dietetykiem, ale może coś nie coś z tej dziedziny podpowiedzieć i na pewno to zrobi. Wytłumaczy też dokładnie, jak ważne przy ćwiczeniach jest spożywanie odpowiedniej ilości płynów, które nawodnią nasz organizm. To ważne, bo przy ćwiczeniach fizycznych, nie tylko spalamy tkankę tłuszczową ale również razem z potem z naszego organizmu wydalane są różne toksyny. Wtedy nasze ciało bardzo potrzebuje wody.

Plan treningowy dopasowany do Ciebie

Zależy Ci na uformowaniu konkretnej partii ciała? Dobrze. Skup się na niej. Ale nie zapominaj, że pracując nad jedną częścią ciała inne też będą się zmieniać. Nie możesz zaniedbać ich stanu. Ale jak to zrobić? Co ile dni lub tygodni zmieniać serie ćwiczeń? Trener to ustali za Ciebie. Wtedy będziesz mieć pewność, że cała Twoja sylwetka pięknie się wykształci.

Więc jeżeli chcesz prezentować się naprawdę dobrze, ale nie masz czasu na zastanawianie się nad tymi wszystkimi rzeczami, dotyczącymi treningów, to pomyśl nad skorzystaniem z pomocy trenera. To niewielki koszt w porównaniu z efektami, które osiągniesz. Rezultaty Cie zaskoczą.

Nasz wzór – nasza stolica

Trener osobisty – Warszawa. Co mają ze sobą wspólnego? Bardzo wiele! Stolica naszego kraju, jest świetnym przykładem na to, jak z duchem czasu idą Polacy. W Warszawie mamy mnóstwo miejsc do ćwiczeń – siłownie, kluby fitness i inne. A w nich, mamy do dyspozycji ogromny wachlarz – nie tylko różnych ciekawych zajęć – ale przede wszystkim trenerów osobistych. Więc bierzmy wzór z Warszawiaków i ćwiczmy tak, żeby widzieć efekty! I pamiętaj: z ćwiczeniami bez trenera jest trochę jak z dietą bez dietetyka. Możesz sam sobie ustalić dietę. To też da jakiś rezultat. Ale dietetyk dobierze Ci odpowiednie ilości białka, węglowodanów itd. Jeżeli będziesz stosować się do takiej diety, korzyści będą współmierne do wysiłków. Podobnie ćwicząc, stosuj się do rad trenera, a zajdziesz daleko!