Postanowienia noworoczne

Nowy Rok jest wspaniałą okazją do przystąpienia do realizacji własnych celów. Większość z nas postrzega pierwszy stycznia za „początek”, za „czystą kartę”, którą można zapełnić nowymi doświadczeniami, postanowieniami, celami oraz marzeniami. Jednym z najpopularniejszych noworocznych postanowień jest rozpoczęcie treningów, zadbanie o sylwetkę, kondycję, zdrowie oraz zrzucenie nadprogramowych kilogramów.

Dlaczego warto regularnie ćwiczyć?

W dzisiejszych czasach w Polsce ponad 50% Polaków ma nadwagę bądź jest otyłych. Natomiast na całym świecie osób otyłych jest prawie miliard, a doliczając w to jeszcze osoby z nadwagą to ponad dwa miliardy. Otyłość jest najpowszechniej występującą chorobą cywilizacyjną dwudziestego pierwszego wieku. Wiążą się z nią nie tylko brak kondycji oraz niższa samoocena, ale również choroby układu krążenia sercowo-naczyniowego, cukrzyca, nowotwory, problemy ze stawami, bezdech senny, kamica pęcherzyka żółciowego, impotencja, nieregularny cykl miesiączkowy u kobiet, stany lękowe oraz depresyjne. Lista przykrych konsekwencji wynikających z dodatkowym kilogramów oraz braku aktywności jest bardzo długa. W miarę regularnie ćwicząc oraz jedząc zbilansowane posiłki łatwo uniknąć tej przykrej przypadłości. Zadbaj o siebie.

Kolejnym powodem przemawiającym za tym, że warto ćwiczyć, jest polepszenie samopoczucia. Według badań aktywność fizyczna pomaga w leczeniu depresji. Wprawdzie nie leczy jej stuprocentowo, ale sprawia, że objawy znacząco maleją. Ponadto na lepsze samopoczucie wpływa to, że sport poprawia jakość snu, odporność na stres, pozwala produkować więcej serotoniny, dopaminy i oksytocyny, lepiej znanych jako „hormony szczęścia” oraz zmniejsza poczucia lęku.

Warto również wspomnieć, że dzięki ćwiczeniom można poprawić swój ogólny wygląd oraz wygląd wybranych partii ciała. Dieta nie nie zawsze skutecznie pozwala zrzucić niepotrzebne kilogramy. Ćwiczenia zdecydowanie są lepszym rozwiązaniem. Dodatkowo dzięki ćwiczeniom będziesz silny, zwinny i sprawny.

Sport może się również okazać Twoją wielką pasją. Ćwiczenia na siłowni nie muszą być nudne i monotonne, ale jeżeli siłownia jednak nie przypadnie Ci do gustu, to warto spróbować boksu, Muay Thai, K1, czy innych sztuk walki, tańca, pływania, jazdy konnej. Jest wiele dyscyplin sportowych, więc z całą pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Motywacja

Najczęstszą przyczyną niepowodzeń w dążeniu do idealnej sylwetki jest brak motywacji i chęci do zmian. Bardzo ważne jest, aby planując osiągnięcie swojego celu jest zadanie sobie zasadniczego pytania „po co?”. Znając przyczynę swojego postanowienia, dużo łatwiej będzie osiągnąć wymarzony cel.

Trener personalny

Coraz więcej osób ćwiczących korzysta z usług trenera personalnego. Trener nie tylko wskaże Ci, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia oraz korzystać ze sprzętu sportowego, ale i będzie starał się Ciebie motywować, inspirować oraz tłumaczyć „Co? Gdzie? Po co?”. Trenera personalnego rzecz jasna można wyprać adekwatnie do swoim preferencji. Trening personalny w Warszawie jest najlepsze, ze względu na największy wybór najlepszych trenerów personalnych oraz najbardziej profesjonalnego sprzętu.