Seks a trening

Problemy z seksem spotykają par w każdym wieku, niezależnie od stażu związku. To bardzo częste zjawisko, mające w wielu przypadkach podłoże psychologiczne. Nie powinno być ono jednak powodem do wstydu, gdyż wszelkie problemy z tej sfery naszego życia, można szybko wyeliminować, wystarczy wiedzieć, w jaki sposób działać. Niekiedy zaburzenia seksualne są wynikiem depresji, małej wiary w siebie czy niskiej samooceny. Przed wizytą u lekarza, para powinna przede wszystkim popracować nad komunikacją, niekiedy wystarczy szczera rozmowa, aby nastąpiły widoczne zmiany w kontaktach seksualnych między partnerami.

Problemy z seksem o podłożu psychologicznym

Brak zainteresowania seksem może wynikać na przykład z nieleczonej depresji, napięcia emocjonalnego czy długotrwałego stresu. Na jakość życia seksualnego, wpływa również relacja z partnerem. Jeśli kobieta czuje się mało atrakcyjna, na przykład tuż po przebytej ciąży, trudno jest się jej zbliżyć, do swojej drugiej połówki. Istotne jest wsparcie od partnera. To samo dotyczy mężczyzn, ciężko jest im czasem sprostać wymaganiom kobiet, jeśli czują się niepewni siebie, czy nie mają poczucia własnej wartości. Wszystkie te czynniki wpływają na pogorszenie jakości życia seksualnego. Problem z seksem, wynika także czasem z obniżenia libido u kobiety, niestety osłabienie więzi erotycznej ma czasem katastroficzny wpływ na cały związek i relację pomiędzy parą. Partnerzy zaczynają się od siebie oddalać i niema pomiędzy nimi już takiej bliskości. W przypadku zauważenia jakichkolwiek problemów i oporów przed seksem, warto na samym początku porozmawiać z partnerem. Kiedy na co dzień, nie czujemy się dobrze we własnym ciele, a głównym powodem problemów są nasze kompleksy, warto wówczas zastanowić się nad treningiem personalnym. Uzyskamy nie tylko pięknie wymodelowane ciało, ale także pewność siebie, która jest niezwykle istotna w trakcie kontaktów z drugą osobą.

Zalety treningu personalnego

  • jasne określenie celu ćwiczeń
  • trening dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb
  • ćwiczenia wybrane do naszego poziomu
  • mniejsze ryzyko kontuzji w trakcie ćwiczeń
  • pewność poprawności wykonywania ćwiczeń
  • szybsze uzyskanie zadowalających efektów
  • motywacja i doping
  • pozytywna atmosfera w trakcie treningów
  • pomoc w zakresie diety
  • wsparcie psychiczne

Ćwiczenia siłowe na podniesienie poziomu testosteronu

Testosteron jest bardzo istotnym hormonem, odpowiadającym za funkcje seksualne u mężczyzn, jego niski poziom może wiązać się z oziębłością seksualną. W uzyskaniu wyższego poziomu testosteronu pomoże aktywność fizyczna, a przede wszystkim ćwiczenia siłowe. Podczas treningów warto więc angażować całe ciało, wykonywać przede wszystkim: martwe ciągi, przysiady, ćwiczenia ze sztangą i wyciskanie. Jeśli borykamy się z niskim poziomem testosteronu, trening personalny powinien uwzględniać właśnie wymagające, ćwiczenia siłowe. Sporą ilość ćwiczeń siłowych, najlepiej wykonywać na samym początku na maszynach, dopiero później przejść na wersję z ciężarkami, kiedy uzyskamy wystarczającą siłę. Trening siłowy powinno się przeprowadzać dwa albo trzy razy w tygodniu, uwzględniając dzień przerwy, dzięki czemu mięśnie zdążą się zregenerować.

Trening personalny jest bardzo dobrym sposobem na odzyskanie satysfakcji z seksu, zwłaszcza jeśli problemy z nim, wiążą się z naszą psychiką czy hormonami. Aktywność fizyczna pomoże, na nowo odzyskać radość z seksu, dzięki piękniejszemu ciału, odzyskamy pewność siebie i lepszą samoocenę.